گلاب آدينه و سپاس از «مهدي هاشمي نازنين»؛ درس بزرگ

• گلاب آدينه و سپاس از «مهدي هاشمي نازنين»؛ درس بزرگ

884712

22 تير 1398 - 13:39

9941 

وب‌سايت عصر ايران - کاوه معين‌فر: پنج‌شنبه 20 تير نوزدهمين آيين جشن حافظ با حضور جمعي از هنرمندان و علاقه‌مندان برگزار شد و برندگان اين جشن معرفي شدند.

در اين دوره جايزه ويژه دنياي تصوير به پاس يک عمر فعاليت هنري به «گلاب آدينه» بازيگر تئاتر و سينما و تلويزيون تعلق گرفت. وقتي گلاب آدينه بر روي صحنه رفت در حضور نورا هاشمي (دخترش) با لحني بغض‌آلود گفت: «هرچه تمرين کردم که امروز بغض نکنم، اما نشد آدم وقتي کارهايش در گذشته را مي‌بيند احساساتي مي‌شود، به خصوص که زير پرچم مرد بزرگي مثل علي معلم باشد.

هميشه در اين گونه مراسم همه مي‌آيند و تشکر مي‌کنند، علت اين تشکر‌ها اين است که تريبوني براي تشکر از افرادي فراهم مي‌شود که باعث شدند آدم در چنين جايگاهي باشد.

من هم از استادان خودم مهدي هاشمي نازنين، سوسن تسليمي و رخشان بني‌اعتماد تشکر مي‌کنم و بايد هم بگويم من هنوز يک هنرآموز هستم و از تماشاگران و تمام کساني که من را لايق اين صحنه دانستند تشکر مي‌کنم، حق‌شناس يکديگر باشيم.»

اين سخنان او با تشويق تماشاگران همراه شد و در ادامه جشن، واکنش مثبت برخي از هنرمندان حاضر در روي صحنه را در پي داشت. از جمله بهاره رهنما گفت: «خانم گلاب آدينه خوشحالم که در عصر بازيگري با گذشت، بزرگ و با شعور مثل شمابه دنيا آمدم و در بزرگداشت شما حضور داشتم.»

سيما تيرانداز هم گفت: «من هميشه شاگرد خانم گلاب آدينه بودم و امشب يک درس بزرگ گرفتم که همانا مهرباني و بخشش و گذشت است.»

با توجه به اتفاقات اخيري که بين گلاب آدينه و همسرش مهدي هاشمي رخ داده بود (انتشار خبر ازدواج مهدي هاشمي با بازيگري ديگر و .) تشکر گلاب آدينه را مي‌توان درس بزرگي براي همه دانست.

گلاب آدينه البته در همان زمان انتشار خبر پر سر و صدا هم در جواب به سيل پرسش‌ها فقط يک کامنت در اينستاگرام خود گذاشته بود: «توجهي نکنيد. ببينيد و بخنديد»

بعدتر هم نسبت به ويديوي مهدي هاشمي و يادداشتي که او در باني فيلم نوشت و در رسانه‌هاي ديگر بازنشر شد هيچ پاسخي نداد تا نشان دهد تصميم ندارد موضوع درون خانوادگي را به نقل محافل خارج از خانه و خانواده تبديل کند.

اين که گلاب آدينه طي اتفاقات اخير تا چه اندازه دل شکسته و ناراحت بوده را فقط خودش مي‌داند و خداي خودش، اما اينکه با توجه به تمام اين مسائل او در چنين موقعيتي قدر داني از مهدي هاشمي را از يادش نمي‌کاهد و از او با تعبير استاد خود نام مي‌برد از آن دست خصائل نيت که چندي است در جامعه ما رنگ باخته است.

اين شيوه برخورد گلاب آدينه خبر از اصالت انساني مي‌دهد که تربيت يافته يک آموزه قديمي فرهنگ ماست که مي‌گويد: «هر سخن جايي و هر نکته مکاني دارد» و قرار نيست به هر دليلي تمامي مرز‌ها را در هم شکند و هر چه بوده و نبوده را از ياد ببرد.

قدرشناسي گوهري گرانبهاست هر انساني که از اين موهبت بهره‌مند باشد قطعا به لحاظ شخصيتي و دروني به مراتبي بالا دست يافته است.

در روزگاري که به دليل وجود فضاي مجازي کوچک‌ترين اتفاقات زندگي شخصي افراد شناخته شده به سرعت نور منتشر مي‌شود و اتفاقا غالبا به تنش و تخريب و . در همين فضاي مجازي مي‌انجامد ديدن شيوه برخورد، کلام و تفکر خانم آدينه واقعا غبطه برانگيز و قابل تقدير است.

درسي که او به همه ما آموخته اين است که هر که خود تعيين مي‌کند مسير زندگي اش را به کدامين سمت و سو هدايت کند.

همچنين نشان داد مي‌توان با تعقل و درايت از شعله‌ور شدن آتشي که به دست ديگري يا ديگران برافروخته شده جلوگيري کرد و حتي آب سردي ريخت بر اين آتش و حسرتي گذاشت بر دل دلالان منتفع از چنين دست اتفاقاتي، علي الخصوص دلالان لايک، کامنت، فالور و .

زيبايي گفتار و رفتار شب گذشته خانم آدينه سبب شده تمام اين روز جمعه را با احساسي زيبا در درونم سپري کنم، درود بر ستاره‌هاي اصيل سينماي ايران.

آدينه ,گلاب ,هاشمي ,هم ,يک ,مهدي ,گلاب آدينه ,مهدي هاشمي ,و در ,درس بزرگ ,آدينه و ,مهدي هاشمي نازنين»؛

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

womanbeauty مطالب اینترنتی worldmarketing اخبار و اطلاعات جدید سئو حرفه ای دکترها رادياتور کلکسیون حمید ( تمبر , سکه , اسکناس , کبریت ) daryamoaj20 22417846 emdadnejatdehloran